Dzięki uprzejmości sklepu Yalu do naszej ekipy został dostarczony pierwszy produkt do testów, którego recenzję mamy zaszczyt Wam przedstawić. Paczka o niewielkim rozmiarze zawierała komputer NTT Mini W900G (nr. kat. 03W900GM02).

Zawartość pudełka:

  • Płytka ze sterownikami
  • Instrukcja
  • Mocowanie VESA (standard 75×75, 100×100)
  • Zasilacz
  • Kabel zasilający
  • Śrubki do montażu VESA

Główne cechy:

Komputer NTT Mini zbudowany jest na platformie Gigabyte Brix GB-BSi3H-6100. Sercem sprzętu jest dwurdzeniowy procesor szóstej generacji Intel i3-6100U o  taktowaniu 2.3 GHz ze zintegrowanym układem graficznym Intel® HD Graphics 52o, pamięcią cache o wielkości 3 MB. Komputer został uzbrojony w 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 240 GB. Dzięki złączu M.2, przestrzeń dyskową możemy zwiększyć o kolejne gigabajty.

NTT Mini posiada moduł Wi-Fi wraz z Bluetooth. Z przodu obudowy mamy 2 gniazda USB 3.0 oraz wyjście i wejście audio. Natomiast z tyłu mamy do dyspozycji złącze HDMI w wersji 1.4a, Mini DisplayPort w wersji 1.2, 2 gniazda USB 3.0, RJ45 (LAN) oraz gniazdo zasilania. Komputer posiada Kensington Lock, czyli gniazdo pozwalające na mocowanie linki zabezpieczającej przed kradzieżą.

Obudowa wykonana jest ze szczotkowanego plastiku, spód jest metalowy. Całość prezentuje się bardzo elegancko. Komputer posiada niewielkie rozmiary: 46.8 x 112.6 x 119.4mm.

Całość pracuje na systemie Windows 10 Home w wersji 64-bitowej, który jest fabrycznie zainstalowany wraz ze sterownikami i partycją recovery. Producent nie narzuca preinstalowanych programów typu trial lub demo, dostajemy czysty system gotowy do pracy.

Testy:

Komputer w benchmarku (PC Mark 8) uzyskał w teście Home zbliżone wyniki do mocnego notebook-a. Wynik jest bardzo zadowalający. W grach już tak mocny nie jest, co prawda pozwoli grać na mniej wymagające tytuły, ale przy bardziej zaawansowanej grafice zintegrowany układ graficzny nie daje rady. W Counter Strike: Global Offensive uzyskaliśmy średni wynik 30 FPS na niskich detalach w rozdzielczości FullHD, w League of Legends na najwyższych detalach możemy cieszyć się już płynną grą działającą z prędkością 70 klatek na sekundę. Komputer nawet podczas dużego obciążenia pozostawał bezgłośny.

NTT Mini - wyniki testu PC Mark 8

Zastosowanie:

Mini „cegiełka” może mieć wiele zastosowań. Sprawdzi się jako zwykły domowy komputer podłączony do monitora, oszczędzając przestrzeń biurkową. Zastosować go można także jako komputer multimedialny podłączony do telewizora czy projektora, oglądanie filmów, przeglądanie internetu, czy też strumieniowanie gier z innego PC-ta nie sprawi mu żadnego problemu. NTT Mini nie sprawdzi się do bezpośredniego grania w średnio i bardziej wymagające gry, natomiast można użyć go do strumieniowania gier ze swojego gamingowego komputera, by grać swobodnie na kanapie w salonie na dużym ekranie.

Podsumowanie:

Komputer NTT Mini W900G mimo małych rozmiarów, pozytywnie nas zaskoczył. Posiada odpowiedni zapas mocy do zwykłych domowych, biurowych i multimedialnych zastosowań. Wadą jest niezbyt duża przestrzeń dyskowa, która nie nadaje się do wykorzystania jako duży magazyn danych. Komputer po rozpakowaniu jest od razu gotowy do pracy, potrzebujemy jedynie klawiatury i myszki, monitora lub telewizora,

Ocena: 8/10

Plusy: mały, elegancki, gotowy do pracy, VESA, wystarczająca moc

Minusy: mała przestrzeń dyskowa, mała wydajność w grach, cena

Cena (w momencie otrzymania sprzętu): 2 412 zł

Do testu dostarczył sklep Yalu.pl.

IMG_8816 IMG_8827 IMG_8829 IMG_8831

NTT Mini PC - czysty pulpit prosto po uruchomieniu

NTT Mini PC – czysty pulpit prosto po uruchomieniu