Komputery HIRO

Marka HIRO w tym roku poszerzyła swój asortyment o nowe modele myszek, a także podkładek gamingowych. Teraz przyszła pora na kluczowy element dla każdego gracza – komputer.

Właścicielem marki HIRO jest firma NTT System, znana już ze swojej serii komputerów NTT Game. Czy komputery z logo HIRO to po prostu nowa konfiguracja, czy też niosą za sobą coś więcej – w tym artykule postaram się odpowiedzieć Wam na to pytanie.

HIRO Logo

Design

Jest to pierwszy element, na który zwrócimy uwagę przy pierwszym kontakcie z komputerem HIRO. Obudowa użyta w konfiguracjach to zmodyfikowana wersja In Win 303 (dostępne są też konfiguracje w mniejszej obudowie opartej na In Win 301). Zmianom uległa kolorystyka oraz podświetlane logo. Reszta jest taka sama jak w pierwowzorze – czyli mamy tu dużą i ciężką, wykonaną ze stali i szkła (cały bok) nowoczesną obudowę. Z przodu dostępne mamy 2 złącza USB 3.1, 2 złącza USB 2.0, gniazdo słuchawkowe oraz mikrofonowe. Złącza są podświetlane. Przycisk „power” jest umieszczony w górnym prawym rogu przedniego panelu. Szklany bok w pełni ukazuje wnętrze komputera. W środku tętni życiem. Zamontowane podświetlane wiatraki płynnie zmieniają kolory (ilość wiatraków zależy od konfiguracji), podświetlane jest także logo na karcie graficznej. Jednak największą uwagę skupiają mieniące się pamięci RAM. Efekt jest powalający. Pozostałe elementy zostały dobrane tak, by nie „gryzły się” wizualnie.Podzespoły

Komputery HIRO to nie tylko oszałamiający design – to również wysokiej jakości podzespoły dobrane przez specjalistów z NTT System. Podstawą są tu płyty główne MSI, w zależności od konfiguracji mamy tu model MSI Z270 Gaming M3 oraz M5.  Procesory siódmej generacji Intel i5 lub i7. Zestawy wyposażone są chłodzenia BeQuiet Dark Rock 3 w wersji standardowej lub PRO. Wspomniane świecące pamięci to G.Skill Trident Z RGB o pojemności 16 / 32 GB.  Ich taktowanie wynosi 3 000 MHz. Karty graficzne to modele MSI od GTX 1070 wzwyż. Każdy komputer HIRO został wyposażony w dysk SSD GoodRAM Iridium Pro o pojemności 240 lub 480 GB oraz dysk twardy Western Digital z serii Black o pojemnościach 1 lub 2 TB. Całość zasilana jest przez zasilacz BeQuiet  Pure Power o mocy 650/700 W. Komputery nie posiadają zamontowanego napędu optycznego.

HIRO vs NTT Game

Komputer HIRO Komputer NTT Game
Producent NTT System NTT System
Obudowa Dedykowana z logiem HIRO na bazie In Win 303/301 Różne: Silientium PC, Azza, Bitfenix …
Modding Wentylatory RGB, pamięci RGB, paski LED Brak
Płyta główna MSI Z270 Gaming Gigabyte/MSI na chipsetach HX10,BX50,HX70,ZX70
Karta graficzna MSI – min. GTX 1060 Gigabyte/MSI min. GT 1030
Pamięć RAM G.Skill Trident Z RGB min. 16 GB Crucial, HyperX min. 8 GB
Zasilacz BeQuiet Pure Power FSP
Dysk SSD GoodRAM Iridium Pro min. 240 GB TeamGroup, Kingston – nie w każdej konfiguracji
Chłodzenie BeQuiet Dark Rock 3 (PRO) Boxowe lub SPC
Gwarancja 3 lata D2D 2 lata D2D

Podsumowanie

Komputery HIRO to troszkę inne podejście producenta. Widać, że główny nacisk kładziony jest na design, ale również jakość podzespołów jest na wysokim poziomie. Mimo, iż zarówno komputery HIRO jak i NTT Game produkowane są w jednej fabryce, to widać zupełnie inne podejście do tematu. Podsumowując, komputery HIRO można uznać za klasę premium komputerów NTT System.

Zobacz także testy innych produktów HIRO – przejdź do katalogu!