Wydany przez polskie studio Flying Wild Hog Shadow Warrior 2 jest pełnoprawnym sequelem Shadow Warriora z 2013 roku. Gra jest oldschoolowym FPSem w japońskim klimacie, dodający elementy RPG znane z gier z serii Borderlands i Diablo.

W grze ponownie wcielamy się w Lo Wanga, nieustraszonego ninja z specyficznym poczuciem humoru, który ponownie musi zmierzyć się z demonami, oraz ze swoim wrogiem Orochim Zillą. Historia koncentruje się na postaci młodej dziewczyny o imieniu Kamiko, której dusza zostaje przeniesiona do ciała głównego bohatera. Celem gracza jest pomóc dziewczynie wrócić do jej ciała. Sama opowieść jest lekka i humorystyczna.

Rozgrywka koncentruje się przede wszystkim na świetnie zrealizowanych starciach z hordami przeciwników. Siekamy oponentów mieczami, krótkimi ostrzami lub piłami mechanicznymi i strzelamy z pistoletów, karabinów, łuków, czy wyrzutni rakiet. Dzięki uskokom można wykonywać uniki i szybko przemieszczać się po polu walki. Oprócz tego można korzystać z mocy Chi, która umożliwia leczenie, chwilową niewidzialność, odepchnięcie wrogów czy też unieruchomienie ich wyrastającymi z ziemi kolcami. To wszystko sprawia, że walki są bardzo dynamiczne i satysfakcjonujące, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności.Twórcy zachowali najlepsze elementy z poprzedniej części i wprowadzali też usprawnienia i nowości, z którymi zapoznaje nas samouczek. Nie odnosimy żadnych obrażeń od upadku z dużych wysokości co przy możliwości szybkiego poruszania się (podwójne skoki, zrywy w powietrzu, lądowanie z przewrotem) daje dużą swobodę w poruszaniu się. W grze jest więcej typów przeciwników niż w poprzedniej części. Również wachlarz broni został mocno rozszerzony, a jego różnorodność mocno podkręca dynamikę gry. Skuteczność naszego oręża można zwiększyć inwestując w umiejętności naszego protagonisty, stosując w broniach ulepszenia, które poprawiają jej statystyki i dodają obrażenia od żywiołów. Ostatnia opcja jest szczególnie przydatna, ponieważ każdy z przeciwników ma odporności i wrażliwości na konkretne żywioły. Wprowadzone elementy nie są dodane na siłę, a wpasowują się idealnie do mechaniki gry.

Po ukończeniu samouczka trafiamy do miasteczka, z którego będziemy przyjmować nowe misje, handlować, tworzyć przedmioty i decydować które zadanie wykonać. Lokacje które będziemy odwiedzać mają częściowo otwartą strukturę i zachęcają do jej zwiedzania dzięki skrzynkom zawierające użyteczne przedmioty, bossom z których wypadaj rzadkie itemy, dziennikami i ciasteczkami z wróżbą. Same lokacje są zrobione klimatycznie i ładnie się prezentują.

Warto wspomnieć, że w grze jest dostępny tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy. Inni gracze są przez nas widziani jako anonimowi ninja. Zwiększa się wtedy (w zależności od ustawień) poziom trudności, a same starcia staną się bardziej chaotyczne.

Podsumowując Shadow Warrior 2 jest bardzo dobrą grą która spokojnie się powinna się spodobać fanom FPS-ów. Dostajemy dopracowaną grę, dobrze zoptymalizowaną oraz ze świetnym systemem walki. W dodatku twórcy zapowiedzieli darmowe aktualizacje, które wprowadzą nowe misje i bronie, w tym znaną z poprzedniej części Nobitsura Kage.