Przez ostatni miesiąc testowałem dla Was myszy polskiego producenta NTT System – HIRO. Od najtańszej HIRO Aero po efektowną HIRO Spider. Najlepszy kąsek zostawiłem na koniec. HIRO Storm – to moim zdaniem najciekawsza pozycja z całej rodziny.

HIRO Storm

Zacznijmy od zawartości opakowania. W eleganckim pudełku oprócz samej myszy znajdziemy instrukcje oraz mini płytkę CD ze sterownikami. Na opakowaniu, oprócz specyfikacji produktu znajdziemy również informacje od producenta dla kogo mysz jest przeznaczona. Dowiadujemy się z niej, że mysz zaprojektowana jest dla graczy o średniej wielkości dłoni (16-18 cm) oraz iż nadaje się zarówno do gier typu FPS, RTS oraz Cyber Games (cokolwiek to znaczy). Co ciekawe znajdujemy tu również informacje, że w grach typu FPS optimum działania uzyskujemy grając broniami średniego zasięgu typu AK47/M4 – na szczęście pistoletem czy karabinem snajperskim gra się tak samo dobrze.

Specyfikacja

HIRO Storm to mysz optyczna. Została wyposażona w czujnik sensor AVAGO A3050 o prędkości 60 ips, częstotliwości raportowania 1 000 Hz oraz próbkowaniu 6 666 fps. Rozdzielczość czujnika możemy regulować w przedziale 250 – 4 000 dpi. Mysz komunikuje się z komputerem poprzez interfejs USB.

Budowa i design

Pierwsze co zauważamy to bardzo dobrze wyglądające podświetlenie. Kolor diod możemy zmieniać. Wzór oświetlenia jest nie banalny, podświetlana jest również rolka przewijania. Mysz HIRO Storm wykonana jest z matowego plastiku. Mysz jest bardzo przyjemna w dotyku, zdecydowanie wygrywa ze śliskim plastikiem w HIRO Spider. W bocznej części – pod kciukiem – wyżłobiony jest wzorek składający się z wielu trójkątów, poprawia on przyczepność myszy do dłoni. Nie działa to tak sprawnie jak gumowa powierzchnia, ale za to jest mniej podatna na zabrudzenia.

HIRO Storm posiada łącznie 6 przycisków (lewy, prawy, w rolce, przełącznik dpi oraz dwa boczne). Podświetla rolka działa przyzwoicie, ale nie tak dobrze jak w HIRO Spider. Od spodu mysz posiada dwa duże teflonowe ślizgacze w kształcie litery C. Standardowo mysz posiada kabel w oplocie, filtr magnetyczny oraz solidną wtyczkę. Długość przewodu wynosi 165 cm.

HIRO Storm

HIRO Storm

HIRO Storm

HIRO Storm

HIRO Storm

HIRO Storm

Oprogramowanie

Mysz posiada dedykowane oprogramowanie dostępne na płytce załączonej do opakowania lub na stronie producenta hiro.com.pl. Funkcjonalnie wygląda identycznie jak w modelu Spider.

Możliwości programu przedstawiają się następująco:

  • programowanie przycisków – możemy wybrać funkcje dla każdego, oprócz lewego przycisku myszy. Akcje, które są dostępne do przypisania to: lewy, prawy, środkowy przycisk myszy; do przodu; do tyłu; potrójny klik; przełączenie DPI; przełącznik podświetlenia; uruchomienie aplikacji systemowych (player, mail, kalkulator, mój komputer); funkcje multimedialne (next, prev, play/pause, stop, vol+, vol-, mute); fire key (zdefiniowanie klawisza, ilości jego wciskania i prędkości); pojedynczy klawisz, combo klawiszowe (do trzech przycisków); zdefiniowane makro
  • zmiana prędkości raportowania – 125/250/500/1000
  • ustawienie do czterech trybów dpi – do każdego trybu możemy przypisać jedną z dostępnych wartości dpi z przedziału 250-4000 oraz kolor podświetlenia dla danego trybu; możemy również wyłączyć dany tryb
  • ustawienie podświetlenia: 3 tryby: standard – w którym oświetlenie jest stałe, w tym trybie możemy również kontrolować jasnością; respiration – pulsowanie, możemy ustalić prędkość pulsu i tryb jeden/wiele kolorów; neon – płynne przełączanie między kolorami
  • zmiana prędkości wskaźnika myszy
  • zmiana prędkości przewijania
  • zmiana prędkość dwukliku
  • definiowanie makr

HIRO Storm

HIRO Storm

Podsumowanie

Storm to mój faworyt wśród myszek HIRO. Urządzenie kosztuje około 100 zł. Za tą cenę dostajemy świetnie wyglądającą, komfortową mysz, z bogatą funkcjonalnością. Stosunek cena/jakość jest na naprawdę dobrym poziomie. Mysz szczerze polecam każdemu graczowi.