Mamy środek wakacji, dla wielu z Was oznacza to wymarzony odpoczynek. Ci, którzy swój urlop planują spędzić nad wodą mamy ciekawy zestaw od Avantree, dzięki któremu nawet w wodzie możemy cieszyć się muzyką, czy też mieć pod ręką swój praktyczny smartfon. Przedstawię dwa produkty, które mogą się przydać na ten okres. Oto one: Avantree Walrus – wodoodporne etui na telefon oraz Avantree Hippocampus – również wodoodporne słuchawki dokanałowe.

Avantree Walrus - wodoodporne etui na telefon

Na pierwszy rzut idzie etui. Jest ono przeznaczone do dużych smartfonów, maksymalnie 6,5″ (iPhone 6/6 Plus, Samsung Galaxy Note 4/3/2, Galaxy S5/S6). Przeźroczysty materiał, z którego Walrus jest wykonany umożliwia nam korzystanie ze smartfona, etui nie przeszkadza w sterowaniu urządzenime na powierzchni, pod wodą jednak dotyk praktycznie nie działa. Z tyłu mamy okienko wykonane z innego, bardziej przezroczystego materiału, dzięki któremu możemy robić zdjęcia. Ochronę przed wodą (do 10 m) sprawuje plastikowy zamek z podwójnym mechanizmem z dwóch stron. Zamyka się go dość prosto, lecz otwarcie wymaga trochę więcej wysiłku, co jest plusem, gdyż nie musimy się martwić o przypadkowe zalanie telefonu. Do testów użyliśmy smartfona iPhone 6, obdarzając tym samym zaufaniem firmę Aventree. Ze szczelnością etui nie było problemu. W środku mamy również kabelek audio z wyprowadzonym gniazdem mini-jack na zewnątrz, dzięki czemu możemy podłączyć do urządzenia wodoodporne słuchawki. Jeśli chcemy rozmawiać przez telefon to kabelek audio nie powinien być podłączony, gdyż wtedy smartfon myśli że mamy podłączony zestaw słuchawkowy z mikrofonem, a tak nie jest. Etui nie przeszkadza w rozmowie, bez problemu wszystko słyszymy, jedynie głośność mikrofonu jest troszeczkę niższa.

Avantree Walrus - wodoodporne etui na telefon

W zestawie oprócz samego etui dostajemy smyczkę, dzięki której możemy powiesić telefon na szyi oraz pasek, który pozwala zamocować go na ręce. Podsumowując Avantree Walrus jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują mieć przy sobie telefon, nawet w wodzie. Na pewno przyda się osobom, które uprawiają sporty wodne. Wadą urządzenia jest to, iż dotyk nie działa pod wodą, zatem jeśli nie mamy sprzętowego przycisku w telefonie do pstrykania zdjęć, to o ujęciach podwodnych możemy zapomnieć.

Cena: 64 zł

Link do produktu: http://xgear.pl/pl/p/Avantree-Walrus-wodoodporne-etui-na-telefon-6/260

Avantree Walrus - wodoodporne etui na telefon Avantree Walrus - wodoodporne etui na telefon

Teraz zajmijmy się uzupełnieniem Walrus-a, które pozwoli nam słuchać muzyki pod wodą. Avantree Hippocampus, czyli dokanałowe słuchawki wodoodporne. Wpierw trochę specyfikacji:

  • rozmiar głośnika: 9,2 mm
  • pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz
  • czułość: 94 +/- 3 dB
  • Impedancja: 16 oHm +/- 15%
  • długość kabla: 1,2m

vantree Hippocampus - wodoodporne słuchawki dokanałowe

Zacznijmy od wygody użytkowania i od razu napiszę, że z tym problemu nie ma, słuchawki są lekkie i wygodne, nie wypadają z uszu. W zestawie mamy 3 zestawy silikonowych nakładek różniących się wielkością, dzięki czemu każdy dopasuje je sobie do siebie. Design jest ok, trochę jaskrawy kolor przewodu w żółtym kolorze, czarne głośniczki z logiem avantree na zewnętrznej stronie. Co do jakości dźwięku, to można śmiało powiedzieć, że jest dobrze. Nie jest to najwyższa jakość, ale jak na ten przedział cenowy (~70 zł) to jest ok. Testy podwodne słuchawki zdały. Byłem bardzo ciekaw, czy muzyka będzie brzmiała pod wodą tak samo, czy też uzyska jakiś dodatkowy efekt. Jak się okazało, brzmi tak samo jak na powierzchni.

Cena: 69 zł

Link do produktu: http://xgear.pl/pl/p/Avantree-Hippocampus-wodoodporne-sluchawki-dokanalowe/212

vantree Hippocampus - wodoodporne słuchawki dokanałowe vantree Hippocampus - wodoodporne słuchawki dokanałowe