„Oto twój nowy zegarek. Zdaje się dwudziesty. Mógłbyś spróbować pobić rekord i tym razem nam go zwrócić… ” słowa Q wypowiedziane do agenta 007 w kultowej serii „James Bond”. James od razu nam się nasunął na myśl gdy tylko zobaczyliśmy nowy produkt, który został dostarczony nam od sklepu Spy007 do testu. James ma już model dwudziesty, my wracamy do poprzedniego, przed wami MK19.

Wygląd

Zacznijmy od koperty, która jest dość pokaźnych rozmiarów, typu  cushion, jasnobrązowa. Jej rozmiar jest zapewne podyktowany umieszczeniem dodatkowej elektroniki do zegarka oraz złącza USB. Tarcza klasyczna, troszkę ciemniejsza od koperty z dwoma arabskimi indeksami na pozycji 12 i 6. Indeksy skrywają także pare gadżetów tj. dioda sygnalizująca stan kamery, diody IR, obiektyw, czujnik natężenia światła oraz diody służące za latarkę. W centralnej części mam zagadkowe logo „Q&G Teahlogy”, a poniżej napis „8 days”. Po obu bokach tarczy umieszczone są dwie atrapy chronografu i dodatkowego zegara. Szkiełko jest płaskie. Po lewej stronie koperty znajduje się jeden przycisk funkcyjny oraz pokrętło, które po odkręceniu odsłania gniazdo USB. Po prawej mamy koronkę do ustawiania godziny, przycisk funkcyjny oraz pokrętło osłaniające mikrofon. Mikrofon w zależności od sytuacji możemy przysłonić pokrętłem z dziurką lub bez jeśli zależy nam na wodoszczelności. Wskazówki są w ciemniejszym, miedzianym kolorze. Brązowy, elegancki zamszowy pasek, przeszywany jest jasną nicią. Z tyłu mamy pozbawiony napisów dekiel.

lazy placeholder - Zegarek szpiegowski z ukrytą kamerą IR

Funkcje

Model MK19 to zegarek szpiegowski, ale nie zapominajmy, że nadal jego podstawową funkcją jest wskazywanie nam czasu. Swoją szpiegowską naturę daje mu jego ukryta kamera wraz z mikrofonem. Zegarek działa w trzech trybach: kamera video, aparat oraz dyktafon. Wszystkie tryby uruchamiamy poprzez odpowiednie kombinacje przycisków funkcyjnych. O stanie w jakim urządzenie się znajduje informuje nas dwu kolorowa dioda. Dioda sygnalizuje nam rozpoczęcie rejestrowania, a po krótkim czasie wyłącza się automatycznie aby nie zdradzić swojej pracy. Przy słabym oświetleniu uaktywniają się diody IR, służące do rejestrowania ujęć w ciemnych pomieszczeniach czy nocą. Dodatkowo zegarek posiada funkcje latarki.

Jakość nagrań

Zegarek nagrywa w rozdzielczości HD czyli 1920x1080 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. Obraz przy dobrym oświetleniu jest dobry, przy gorszym już niestety nie jest zbyt różowo. Płynność obrazu również nie stoi na wysokim poziomie. Przy ruchu naszej ręki obraz jest bardzo niestabilny, co oczywiście jest zrozumiałe, w normalnych warunkach kamerę przecież  staramy się trzymać stabilnie. Dźwięk nagrywany jest mono, z szybkością transmisji 128 kB/s. Filmy, zdjęcia oraz nagrania dźwiękowe zapisywane są na wbodowanej pamięci wewnętrznej o pojemności 8 GB w formatach: avi, jpg, wave.

Zawartość opakowania oraz komunikacja z komputerem

W pudełku oprócz samego zegarka znajdziemy również instrukcje obsługi, kabel do ładowania i transmisji danych oraz płytkę Mini CD ze sterownikami. Warto napisać trochę więcej o kablu mini USB, którego wtyczka jest wydłużona tak by dosięgnęła ukrytego dość głęboko złącza USB w zegarku, przez co w przypadku jego uszkodzenia lub zgubienia będzie ciężko znaleźć zamiennik. Złączę USB ukryte jest pod pokrętłem z lewej strony koperty, należy je wpierw odkręcić całkowicie, a następnie podpiąć przewód. Po podłączeniu zegarek widoczny jest jak zwykły dysk wymienny. Załączone na płycie sterowniki przydadzą się jeśli będziemy chcieli wykorzystać zegarek jako kamerkę internetową.

Podsumowanie

Zegarek jest elegancki. na pierwszy rzut oko nie zdradza swoich szpiegowskich właściwości. Jakość nagrań nie jest wysoka, ale przecież tu nie o to chodzi. Jeśli zależy nam na dyskretnym rejestrowaniu obrazu czy dźwięku, taki gadżet może się do tego nadać. Niedługo przedstawiamy Wam jeszcze inne produkt szpiegowski i pamiętajcie również o tym, by korzystać z tego typu urządzeń zgodnie z naszym, polskim prawem.

Link do produktu: http://www.spy007.pl/zegarek-szpiegowski-full-hd-z-ir/